Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League - Historical Website

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Format MŚ + drabinka
24-07-2018, 14:17 (This post was last modified: 27-08-2018, 00:13 by Marco Asensio.)
Format MŚ + drabinka
Jak zapewne wiecie, wczoraj wieczorem skończyły się zapisy do IV edycji Mistrzostw Świata na mapie Handball. Uzbieraliśmy 16 drużyn, co jest wynikiem ponad stan, patrząc na to, co ostatnio działo się podczas rozgrywek na tej mapie. Skoro uzbieraliśmy 16 to muszę zmienić to, co planowałem do tej pory. W zamyśle chciałem stworzyć dwie grupy po osiem reprezentacji w każdej, z czego do fazy pucharowej przeszłyby po cztery reprezentacje z obydwu grup. Zamiast dwóch 8-zespołowych grup będą 4 grupy po 4 reprezentacje.

Grupy A, B, C oraz D zostaną wylosowane na streamie już jutro - wtorek, 24.07, godz. 20.00. Awans z każdej z czterech grup uzyskają po dwie najlepsze drużyny, co daje liczbę 8. reprezentacji w fazie pucharowej.

Fazę pucharową z ośmioma reprezentacjami na pokładzie zaczniemy od ćwierćfinałów. Chciałbym dodać, że zarówno w fazie grupowej, jak i pucharowej będziemy rozgrywać tylko po jednym meczu, bez rewanżów. Ma to na celu rozegranie szybkiego i płynnego turnieju, bez potencjalnych rozpadów (zawsze wierzę, że nikt się nie rozpadnie, bywa różnie). W fazie pucharowej, w przypadku remisu po 20 minutach gry, gramy dwie połowy po 5 min. ze zmianą stron. W przypadku remisu po 30 min. gry przechodzimy do serii handballowych rzutów karnych, które u nas oznaczają sam na sam z połowy przeciwko bramkarzowi drużyny przeciwnej (tak jak w hokeju).

To jeszcze nie wszystko, ponieważ na koniec chciałbym przedstawić podział na koszyki, dzięki któremu przeprowadzimy w miarę sprawiedliwe losowanie. Drużyny w koszykach podzieliłem biorąc pod uwagę realną siłę zespołu, jego wcześniejsze wyniki w rozgrywkach ligowych, a także turniejach, ponieważ jest kilka drużyn, których składy nie zmieniły się wcale lub zmiany są naprawdę kosmetyczne. Wiem, że nie każdemu może się to przypodobać, ale nie jestem w stanie uszczęśliwić wszystkich.

Podział na koszyki przed losowaniem IV. MŚ handball prezentuje się następująco (alfabetycznie w każdym z koszyków):

Koszyk 1: Belgia, Chorwacja, Grenlandia, Niemcy
Koszyk 2: Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Ghana, Pakistan
Koszyk 3: Egipt, Jamajka, Katar, Stany Zjednoczone
Koszyk 4: Brazylia, Francja, Japonia, Serbia

Podział na takie koszyki to najlepsze rozwiązanie. Tak czy siak nie unikniemy tego, że w grupach będą dwa bardzo mocne zespoły i reszta trochę odstająca. Wg mnie lepiej się tego zrobić nie dało.

To jeszcze nie wszystko. Dalsza faza turnieju, a więc faza pucharowa będzie wyglądać następująco:

1/4 finału:
1. Belgia [A1] - Grenlandia [B2]
2. Ghana [B1] - Finlandia [A2]
3. Pakistan [C1] - Bośnia i Hercegowina [D2]
4. Stany Zjednoczone [D1] - Chorwacja [C2]

1/2 finału:
5. Grenlandia [B2] - Chorwacja [C2]
6. Finlandia [A2] - Pakistan [C1]

Finał i mecz o 3. miejsce:
7. Grenlandia - Pakistan
8. Chorwacja - Finlandia

To byłoby na tyle. Drabinka została rozpisana. Cieszę się, że w turnieju weźmie tak spora liczba drużyn. Do zobaczenia na streamie z losowania o godzinie 20.00.

[Image: yM5MTsW.gif]

Find all posts by this user

Reklama
24-07-2018, 14:21
RE: Format MŚ + informacje o losowaniu
Aktualizacja na 16 drużyn + rozpiska fazy pucharowej.

[Image: yM5MTsW.gif]

Find all posts by this user

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)